www.KuponyZdarma.sk
Máte zaujímavý produkt alebo službu, ktorá tu chýba?
Pre firmy →

Nový mobilný telefón = Sofiina voľba. Alebo nie?

Každý, kto sa práve chystá kúpiť si nový mobilný telefón, musí spraviť prvý a najpodstatnejší (zároveň najťažší) krok: vybrať si. Aký mobil si vybrať, keď je na trhu toľko značiek a modelov? Odpoveďou je ten, ktorý je najlepší pre vás. Aby ste na to mohli prísť, tu je 10 tipov a rád, ako si ten správny mobil dokážete sami nájsť, a tak aj vybrať!

Nový mobilný telefón = Sofiina voľba. Alebo nie?
(zdroj: unsplash.com)

(Nie)Len pre seniorov

Súčasný trend medzi mobilnými telefónmi je jednoznačný: smartfóny. Je to tak najmä pre ich široké využitie, väčšiu podporu, inštaláciu aplikácií a následné využívanie nielen ako telefón, ale aj fotoaparát, kamera, navigácia, noviny, kniha, herná konzola, vybavovanie e-mailov, pripojenie na internet, atď.

Klasický mobil je už naozaj vhodný len pre seniorov uprednostňujúcich veľké tlačidlá. Ak však hľadáte dlhú životnosť batérie a nízku cenu, alebo majú ťažkosti s ovládaním dotykovej obrazovky, môžete po ňom siahnuť aj vy.

Ak si chcete klasické mobilné telefóny a smartfóny porovnať aj v konkrétnych modeloch, určite navštívte tento portál pre recenzie a hodnotenia, kde nájdete prehľadný zoznam všetkých možných produktov na základe hodnotení a recenzií iných zákazníkov.

Vyberte si svoj operačný systém

Softvér, ktorý sa stará o správne fungovanie smartfónu, je operačný systém. Spája aplikácie a hardvérové komponenty smartfónov s používateľom. Jednotlivé operačné systémy sa od seba líšia grafickým používateľským prostredím, ale aj počtom podporovaných aplikácií, či ich dostupnosťou. Dnes dominujú hlavne 3 operačné systémy: Android, iOS a OS Windows Phone.

Android je určite najrozšírejnejším uživateľským softvérom, ktorý sa líši od konkurentov svojou podstatou. Má otvorený operačný systém, čo znamená, že môžete vstúpiť do systému a upraviť si niektoré jeho prvky podľa potrieb.  Má aj výrazné prepojenie s Google službami, podporuje množstvo aplikácií, ktoré nepotrebujú špeciálny softvér, no sú o to viac náchylné na škodlivý softvér.

iOS je samostatná kategória medzi operačnými systémami od spoločnosti Apple. Patrí medzi uzavreté operačné systémy, no na druhej strane máte menšiu šancu dostať sa k škodlivému softvéru. Prednosťou je určite intuitívne a jednoduché ovládanie. 

OS Windows Phone sa zamerieva na maximálne zjednodušenie dizajnu rozhrania, čo ide ruka v ruke s jeho funkciami. Máh menej aplikácií, no jeho prednosťou je silné prepojenie so sociálnymi sieťami.

Fotíte veľa?

Rozhodujúcim parametrom mobilného telefónu je určite aj jeho uhlopriečka. Jedná sa o rozmer displeja udávaný v palcoch. Dnes sa považuje za priemernú veľkosť minimálne 5 palcov. Úzko s tým súvisí aj rozlíšenie displeja. Rozlíšenie sa vyjadruje v pixeloch – štandardom je už rozlíšenie 1366 x 768 (HD Ready) a rozlíšenie 1920 x 1080 (Full HD) zasa predstavuje nadštandard. Čím je však váš displej rozmernejší, tým väčšia je jeho spotreba a zároveň nižšia životnosť batérie. Rovnako majú veľké smartfóny miernu nevýhodu, že sa vám ťažšie zmestia do vrecka.

Fotoaparát je dnes už tiež neodmysliteľnou súčasťou mobilného telefónu. Najvýznamnejším hodnotiacim faktrorom je rozlíšenie hlavného, čiže zadného fotoaparátu. Malo by byť minimálne 5 megapixelov. Napriek tomu sa výrobcovia snažia zaujať už aj s rozlíšením 8, 13 ale dokonca až 21 MPx.

Rozhodli ste sa už podľa jednotlivých parametrov pre svoj vysnívaný mobil? Ak vás odrádza cena, pozrite si aj tieto najlepšie lacné mobily do 150 €, ktoré sú tiež výkonné, prípadne navštívte https://www.novadoba.sk/, kde nájdete tiež mnoho článkov a informácií o najnovších technológiách.